Konkurs

Konkurs na projekt graficzny logo naszej spółki

Wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu na nowe logo Zakładu Komunalnego.

Zwycięska praca, której autorem jest Zbigniew Pelon, została wybrana w drodze konkursu spośród blisko 70 zgłoszonych prac.

Komisja preselekcyjna oceniła wstępnie prace, a następnie komisja konkursowa ostatecznie wyłoniła zwycięski projekt z tych propozycji, które zostały wcześniej wskazane. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięć prac.

Komisja kierowała się tym, jakie trendy funkcjonują w Polsce i jakie tendencje obowiązują w dużych markach. Zauważono, że przede wszystkim dominuje prostota przekazu i czytelność. Poza tym Spółka chciała w nowym logo oddać wielozadaniowość firmy i jej dynamiczny rozwój. Dlatego logo miało być wieloznaczne i energetyczne.

W ogłoszonym konkursie wygrała propozycja Zbigniewa Pelona, artysty plastyka pochodzącego z Opola, który ma na swoim koncie osiągnięcia w kraju i za granicą. Zbigniew Pelon zwyciężył m.in. w 2015 roku w konkursie na logo województwa małopolskiego, a jego propozycja nowego logo Miasta Opole triumfowała w 2017 roku. Jest też autorem opracowania systemu Identyfikacji Wizualnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz logo Fundacji Górażdże i Aktywnej Doliny Rzeki Warty.

Niebawem zaprezentujemy nowe logo oraz całą identyfikację wizualną firmy, nad którą pracujemy.

Wszystkim, którzy nadesłali prace konkursowe, serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i udział oraz pomysły, które pozwoliły nam spojrzeć na Spółkę w nieco inny sposób.